Właściwości

Oświetlenie ogrodowe Libet Light by LightPro jest zasilane przez niskie napięcie, którego wartość wynosi jedynie 12 V. Co to właściwie dla Ciebie oznacza i jaki ma wpływ na codzienne funkcjonowanie zamontowanego systemu lamp? Sprawdź, czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie opłacalne. Dzięki temu wybierzesz nie tylko piękne, ale i praktyczne lampy ogrodowe. Poniżej prezentujemy, co daje oświetlenie o napięciu 12 V.

Napięcie bezpieczne dla ludzi i domowych zwierzaków

dziecko i pies w ogrodzie

Oprawy 12 V to gwarancja bezpieczeństwa montażu i użytkowania oraz niezbędnej wydajności źródła światła. Standardowa, wyjściowa wartość w naszych gniazdkach to 230 V – w przypadku oświetlenia ogrodowego Libet Light by LightPro jest ona redukowana do bezpiecznego poziomu 12 V. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnego, dostępnego w ofercie transformatora.

Warto wiedzieć, że napięcie 12 V jest klasyfikowane jako bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Pozwala ono uniknąć ryzyka porażenia prądem, nawet w sytuacjach, gdy kabel pod napięciem 12 V zostanie przebity, przegryziony przez domowego pupila lub złapany przez dziecko. Dzięki temu możesz być spokojny o bezpieczeństwo swoich bliskich. Zachęcamy jednak do odpowiedniego maskowania instalacji (pod ziemią czy ozdobnymi kruszywami), poprawi to estetykę aranżacji.

Oświetlenie ogrodowe łatwe w montażu

Montaż oświetlenia ogrodowego zasilanego napięciem 12 V nie wymaga posiadania specjalistycznych uprawnień ani narzędzi. Jest szybki, bezpieczny i sprowadza się do kilku prostych kroków. Nie jest konieczny nawet projekt elektryczny. Lampy możesz rozmieścić na posesji w taki sposób, jaki Ci się podoba lub zgodnie z koncepcją projektanta zieleni czy ogrodnika.

Co równie ważne – nie musisz mieć żadnej dodatkowej wiedzy ani wcześniejszych doświadczeń w montażu innych instalacji elektrycznych. Kable, konektory i transformatory są skonstruowane w taki sposób, aby maksymalnie uprościć pracę. Nie są ważne plusy ani minusy, a tym bardziej kolory drucików czy kierunek ich montażu. Wystarczy skorzystać z przystępnych instrukcji dołączanych do każdego zestawu Libet Light by LightPro. Zresztą sam zobacz, jak wygląda montaż lamp ogrodowych krok po kroku.

Elastyczność i możliwość łatwej rozbudowy systemu

oświetlenie libet

Dzięki wykorzystaniu konektora typu F możesz bez problemu tworzyć kolejne odgałęzienia instalacji i tym samym dostosować ją do zaplanowanego rozłożenia lamp na posesji. Po rozłożeniu na jej terenie kabla, możesz wpinać oprawy w dowolnym miejscu kabla, a także przepinać je gdzie indziej. Przewód wystarczy zakopać na głębokość łopaty, aby nie uszkodzić go przypadkiem przy wiosennych porządkach lub pracach ogrodowych. Ale nawet jeśli tak się stanie – niskie napięcie zagwarantuje nam bezpieczeństwo.

Równie łatwe jest przeniesienie lampy ogrodowej w inne miejsce – wystarczy odpiąć ją od kabla zasilającego i podpiąć w innym, wybranym miejscu. Kabel sam się zwulkanizuje, czyli zasklepi się w miejscu, w którym wcześniej łączyliśmy z nim oprawę. Nie ma więc konieczności montowania nowego przewodu czy też zabezpieczania go w dodatkowy sposób. Jeśli zatem po ustawieniu oświetlenia stwierdzisz, że chcesz zmienić jego rozłożenie – możesz śmiało działać. Instalacja nadal będzie bezpieczna i funkcjonalna.

Energooszczędne oświetlenie ogrodowe dzięki żarówkom LED

Wszystkie prezentowane na stronie light.libet.pl lampy ogrodowe zasilane są żarówkami LED. Jest to rozwiązanie zapewniające ogromną wydajność, długi czas pracy oraz niskie koszty eksploatacji. Do tego ciepłe światło naszych lamp jest tak samo intensywne, jak przy „zwykłych” żarówkach. Dodatkowo oprawy ozdobne (np. świecąca kula ogrodowa) posiadają żarówki LED RGB. Oznacza to, że możliwa jest zmiana ich koloru oraz przyciemnianie światła. Mogą one pracować również w trybie świeczki, imitując jej przyjemne migotanie.

Jak zatem widzisz – kolekcja została zaprojektowana w taki sposób, aby jej codzienna praca nie była odczuwalna podczas płatności za prąd. Jednocześnie jej wartości użytkowe idą w parze z estetyką wykonania oraz szerokim wachlarzem wzorów i typów opraw.

Kompleksowe rozwiązanie dla ogrodu – nie tylko piękne, ale i praktyczne

lampy zewnętrzne

Libet Light by LightPro oferuje bogatą paletę nowoczesnego oświetlenia ogrodowego, na które składają się oprawy:

  • stojące (tzw. słupki świetlne),
  • wpuszczane w podłoże (w tym: najazdowe),
  • ścienne,
  • ozdobne oraz
  • reflektory ogrodowe.

Dzięki temu bardzo łatwo można znaleźć praktyczne oświetlenie, które będzie jednocześnie pasowało do otoczenia, eksponując odpowiednio jego walory. Nawet wybierając różne lampy z jednej linii, mamy gwarancję zachowania spójności stylistyki. Unikniesz tym samym wrażenia chaosu i przypadkowości.

Uniwersalna kolorystyka lamp ogrodowych dostępnych w kolekcji Libet Light by LightPro sprawia, że z łatwością dopasowują się one do różnych stylów aranżacyjnych i mogą z Tobą pozostać nawet wtedy, gdy zdecydujesz się na zmianę aranżacji ogrodu lub inny kolor elewacji.

Bezpieczeństwo posesji i domowników

Lampy ogrodowe z Libet Light by LightPro są nie tylko niezawodne w użytkowaniu, ale również podnoszą Twoje bezpieczeństwo. Dobre rozplanowanie oświetlenia w ogrodzie i na ścieżkach sprawi, że bez trudu będzie można poruszać się po nich nawet nocą. A po zamontowaniu oprawy w pobliżu drzwi wejściowych, trafisz kluczem do zamka bez względu na porę powrotu.

Ponadto podświetlenie posesji jest istotnym elementem jej ochrony. Wpływa nie tylko na wspomniany komfort poruszania się po zmierzchu, ale również zabezpiecza przed intruzami, którym w oświetlonym ogrodzie nie będzie łatwo się ukryć. W tym celu warto dodatkowo połączyć oprawę z czujnikiem ruchu.

Stwórz niepowtarzalny nastrój, który sprzyja odpoczynkowi

światło w ogrodzie

Oświetlenie ogrodowe daje nieograniczone możliwości estetycznego zagospodarowania przestrzeni. W subtelny sposób dopełni ono aranżacji otoczenia poprzez wyróżnienie walorów wybranych roślin lub elementów architektury. Przyjemne światło lamp ogrodowych pozwoli wprowadzić niepowtarzalny nastrój. Oświetleniem można dowolnie sterować, podświetlając np. jedynie wybrane strefy, jak taras lub ścieżkę do domu.

Ozdobne oprawy pozwalają stworzyć bajkowy, pełen romantyzmu klimat. Możesz zmienić intensywność ich światła, wybrać kolor lub ustawić, by migotały niczym świeczka.

Wszystko, czego potrzebujesz do oświetlenia ogrodu, w jednym miejscu

Kolekcja Libet Light by LightPro obejmuje nie tylko nowoczesne lampy ogrodowe, ale również kompleksowy zestaw akcesoriów zapewniających skuteczny montaż. W jednym miejscu możesz dostać wszystko to, co jest niezbędne do prawidłowego zainstalowania oświetlenia w ogrodzie. Znajdziesz tu m.in. transformatory, konektory, kable oraz czujniki ruchu.